Ekskursijas skolēniem

Ekskursijas pa Latviju skolēnu grupām


Sigulda – Rāmkalni

Maršruts: Rīga – Sigulda – Rāmkalni – Rīga, 120 km

Ilgums: 6 stundas

Izbraukšanas laiks: pēc saskaņošanas

 

Ekskursija uz Siguldu. Tikai stundas brauciena attālumā  Gaujas senlejā atrodas nacionālais parks, kur jūs redzēsiet 13.gs. Turaidas pili, Gūtmaņa alu, pārbrauksiet pāri senlejas kanjonam pāri ar trosu vagoniņu, pēc vēlēšanās varēsiet nobraukt pa pasaulslaveno bobsleja kamaniņu trasi, iegādāties vietējos suvenīrus. Pārbrauciens uz Rāmkalniem, kur ir brīnišķīga daba, tīrs gaiss un pati garākā Baltijā vasaras kamaniņu trase (400 m). Kamaniņās var pabraukāt visi – no maza līdz sirmgalvim. Kas var būt jautrāks kā vasarā vizināties ar kamaniņām? Vasaras periodā kamaniņas ir aprīkotas ar speciāliem gumijas ritentiņiem. Jums tikai jāiekārtojas ērtāk kamaniņās un – uz priekšu!

Pēc grupas vēlēšanās ekskursijā papildus var iekļaut aizraujošu cukādes un marmelādes ražotnes apmeklējumu, kur varēs ne tikai redzēt un nobaudīt, bet arī pašiem piedalīties pastilas gatavošanā. Ilgums 1 stunda.

Brauciena maksa tiek kalkulēta pēc pieprasījuma.


Cenā iekļauts:

- komfortabla autobusa transporta pakalpojumi

- gida – ekskurijas vadītāja pakalpojumi saskaņā ar maršrutu

- papildus izdevumi:

- ēdināšana

- Turaidas muzejs EUR 1

- nolaišanās pa rodeļu trasi 1 EUR/ 0,90 EUR

- ekskursija pa kamaniņu trasi  1 EUR/0,50 


Strausu ferma un dendroloģiskais parks

Maršruts: Rīga – Lēdurga – Rīga, 120 km

Ilgums: 6 stundas

Brauciens uz strausu fermu – tā ir brīniškīga iespēja iepazīties ar strausu dzīvi Latvijas teritorijā. Pēc  ekskursijas ir iespēja iegādāties strausu olas. Pārbrauciens uz Lēdurgas ciemu Limbažu rajonā – uz  Lēdurgas  dendroloģisko parku. Parks dibināts 1973.g., tā platība ir 48 ha un tajā ir vairāk nekā 1000 dažādu eksotisko augu, koku un krūmu sugas. Šis dendrolģiskais parks – ceturtais lielākais Latvijas teritorijā. Ekskursija pa parku dos interesantu informāciju par mūsu bagāto dabu. Te ir gan magnolijas, gan Manžūrijas rieksti un korķa koks.Ir augi praktiskiem mērķiem – piemēram, etiķkoks, un ir arī dvēselei – zīdkoks. Jūs redzēsiet arī Mudurgas vareno akmeni. Pastaiga noslēgsies ar ugunskuru, varēs pagatavot aromātisku ziedu – ogu tēju.
 
Brauciena maksa tiek kalkulēta pēc pieprasījuma.
 
Cenā iekļauts:
- komfortabla autobusa transporta pakalpojumi
- gida – ekskurijas vadītāja pakalpojumi saskaņā ar maršrutu
- ieejas biļetes parkā
- ekskursija pa dendrolģisko parku
- aprīkots laukums ar ugunskura vietu
- cienāsana ar garšigu un armātisku tēju

Papildus izdevumi:
- ēdināšana
- strausu spalvas no  EUR 0,50/gb

 

 
Kur filmē skaistas filmas ... 

Maršruts: Rīga – Kinopilsētiņa „ Cinevilla”  - Rīga – 190 km.

Ilgums : 6 stundas

Kinopilsētiņa „ Cinevilla”  ir dekorācijas zem atklātas debess.Pilsētiņas izbūve sākta 2004.g. speciāli filmas „ Rīgas sargi”  vajadzībām. Pilsētiņas teritorijā uzbūvētas veselas divas pilsētas – „ Lielpilsēta” un „Province”. Lielpilsēta – tā ir 20.gs. sākuma Rīga ar tam laikam raksturīgajām detaļām un iezīmēm: bruģis, pilsētas krasmala pie Daugavas, dažas fasādes ar vēsturiskajām galvaspilsētas ēkām, logos mežģīņu aizkari, bet uz sienām – izkārtnes vācu, senkrievu un latviešu valodās – „ Aptieka”, „ Cigāru bārs”, „ Modernu preču un veļas veikals”, „ Krogs”, u.c. Viena no mājas fasādem iznīcināta – pēc scenārija tajā trāpījusi bumba. Gids stāstīs par pilsētiņas vēsturi un kinofilmēšanām. Pēc ekskursijas beigām var pielaikot kostīmus un nofotgrafēties Latvijas un vācu armijas zaldātu kostīmos, angļu jūrnieku un medmāsu uniformā vai vēsturiskos pilsētnieku kostīmos. Kinopilsētiņai ir savs „ Arsenāls” – kara vēstures muzejs, kur var redzēt kara tehniku,  apģērbu un 2.pasaules kara ieročus.
 
Skolēniem piedāvājam dažādas interaktīvas programmas:
Specefektu  šovu -  ekskursijas laikā būs iespēja iepazīties ar kino specefektu sagatavošanu, gids pavērs priekškaru  iespaidīgu kino kadru veidošanaas noslēpumos un paši drosmīgākie varēs ņemt dalību aktivitātēs.

„ Kino – selfi”  pašiem aktīvākajiem un enerģiskākajiem, sacensība uz attapību un izveicību pašiem drosmīgākajiem- orientēšanās selfiji.
Brauciena maksa tiek kalkulēta pēc pieprasījuma.

Cenā iekļauts:
- komfortabla autobusa transporta pakalpojumi
 - gida – ekskurijas vadītāja pakalpojumi saskaņā ar maršrutu
 
Papildus izdevumi:
- ēdināšana
- ieejas biļetes + programmas pēc izvēles
- kostīmu noma sākot no EUR 1

 


Ieriķi – Cesis – Āraiši

Maršruts: Rīga – Ieriķi – Āraiši – Cēsis – Rīga , 230 km

Ilgums : 7 stundas
 
Pa ceļam no Siguldas uz Cēsīm atrodas brīnumaina sakopta vieta ar seno dzirnavu drupām un septiņiem ūdenskritumiem Melderūpītē. Šeit, staigājot pa taciņām gar ūdenskritumiem un dzirnavām,  jūs nokļūstat pasakainā upes garu valstībā. Piedāvājumā – Āraišu ezerpils. Unikālā latgaļu apmetnē varēs iepazīties ar seno latgaļu mājokļiem, kur mūsu senči dzīvojuši simtiem gadu atpakaļ. Pārbrauciens uz Cēsīm.
Cēsu pils – pati varenākā un iespaidīgakā ordeņa pils visā Baltijā.  Iespēja uzkāpt Lademahera tornī, no kuras paveras brīnišķīga panorāma. Nevienu neatstās vienagldzīgu ekskursija ar lukturīšiem pa viduslkaiku pili, paši drosmīgakie var nokļūt apakšzemes labirintos. Pils parka teritrijā atrodas Riekstu kalns – 11. – 13. gs. vendu  pilsētiņa.

Ezerpils apmeklējumu var aizvietot ar Raksu kompleksa apmeklējumu, kur būs iespēja pabarot un noglaudīt lamas un alpakus, pavērot, kā klājas kamieļiem Latvijā, pēc vēlēšanās nobaudīt pankūkas ar kamieļmātes pienu to sastāvā vai arī sarīkot pikniku svaigā gaisā. 

Brauciena maksa tiek kalkulēta pēc pieprasījuma.

Cenā iekļauts:
- komfortabla autobusa transporta pakalpojumi
- gida – ekskurijas vadītāja pakalpojumi saskaņā ar maršrutu
 
Papildus izdevumi:
-ēdināšana
-ieejas biļete Cēsu pilī 1 EUR/2 EUR
-Āraiši 0,80 EUR/1 EUR
 

Minhauzena atgriešanās

 
Maršruts: Rīga – barona Minhauzena muiža – Rīga, 120 km.

Ilgums: 6 stundas

Kam mūsdienās nav zināma barona Heronīma Karla Fridriha  Minhauzena stāsts? Kurš agrā bērnībā nav lasījis par viņa piedzīvojumiem, varoņdarbiem un ceļojumiem? Kurš nav redzējis filmu par populāro fantazētāju, kuru vēl dzīves laikā uzskatīja par tukšu meli un lielībnieku. Apmeklējot Minhauzena muzeju, jūs sapratīsiet, ka tas nebūt nav tā! Jūs nokļūsiet vietās, kur patiešām notikuši interesanti atgadījumi ar zirgu, pīļu medības, pie kam jūs redzēsiet pīles, kas norijušas šņori ar speķa gabaliņiem, ragu, kurā sasala dzīvnieki, bet kad rags atkusa, tas siltumā sāka spēlēt pats par sevi.
 
Šeit „ pierakstījies”  ne tikai Minhauzens, bet arī daudzi pazīstami pagātnes un tagadnes personāži – hercogs Jēkabs, Ulmanis, Pauls, Artmane, Rainis u.c. muzeja vaska figūru eksponāti.Pēc aizraujošas ekskursijas jūs varēsiet labi pavadīt laiku, uzrīkojot tepat pie ieejas uz Minhauzena taciņu, pikniku svaigā gaisā. Pēc piknika rekomendējam draudzīgai kompānijai no Minhauzena taciņas mērot celu kājām līdz pat Vidzemes jūrmalai. Koka taka 5,5 km garumā ved cauri meža biezoknim. Visa maršruta garumā interesantas koka skulptūras – barona Minhauzena piedzīvojumu varoņi un personāži.
 
 
Brauciena maksa tiek kalkulēta pēc pieprāsijuma.

Cenā iekļauts:
- komfortabla autobusa transporta pakalpojumi
- gida – ekskurijas vadītāja pakalpojumi saskaņā ar maršrutu
 
Papildus izdevumi:
- ēdināšana
- ieejas biļetes barona Minhauzena muzejā EUR 3,50/EUR 2,50
- Minhauzena taka EUR 3,50/EUR 2,50

 


Sajūtu parks

Maršruts: Rīga – Valmiera – Rīga

No maija līdz oktobrim

 
Valmiera atrodas 100 km attālumā no Rīgas. Lai jums nebūtu garlaicīgi ceļā, gids sagatavos dažus konkursus un viktorīnas. Pēc ierašanās ekskursija pa pilsētu: vispirms pilsētas viesi dodas pie izpostītās pils sienām,  kur aug milzīgs „ Deviņu zaru”  ozols. Šo nosaukumu svētais koks dabūjis nebūt ne nejauši. No milzīgā stumbra izvijas deviņi milzīgi zari, daži no tiem savijas un izveido gigantiskus mezglus. Kādreiz apkārt pilij bija milzīgs grāvis, caur kuru Rātsupītes ūdeņi ietecēja Gaujā. Gauja pie Valmieras robežas un senās pils veido savdabīgu cilpu, bet vienā vietā izzīmē milzīgu burtu „ s”.

„ Gaujas stāvie krasti” pie Valmieras ir viena no skaistākajām un gleznainākajām vietām Latvijā, te krasti ir  10-15 m augstumā un 80 m platumā, iespējams, te tie ir paši augstākie Gaujas upes gultnes visā garumā , te ir arī izveidots Sajūtu un atpūtas parks.
Parka apmeklējums – tā ir iespēja pašam iepazīt sevi, izmantojot visas sajūtas – dzirdi, redzi, ožu, garšu  un tausti. Liela daļa Sajūtu parka tiek mērota basām kājām. Taciņu tīkls ir papildināts ar dabas un vides  elementiem un roku darinājumiem. Ja gadījumā laiks neļauj veikt gājienu basām kajām, ir iespēja pastaigāties pa parku un apmeklēt dabas skolu, kur noteikti uzzināsim ko jaunu par apkartējo pasauli.

Pēc grupas vēlēšanas  un vecāku pavadībā  ir iespēja veikt pastaigu pa taciņu pa koku vaiņagiem.

Brauciena maksa tiek kalkulēta pēc pieprāsijuma

Cenā iekļauts:
- komfortabla autobusa transporta pakalpojumi
- gida – ekskurijas vadītāja pakalpojumi saskaņā ar maršrutu
 
Papildus izdevumi:
- ēdināšana
- ieejas biļetes Sajūtu parkā EUR 2
- pastaiga basām kājām un vanniņa kājām pēc tam EUR 5

 


Mācības praksē izveicīgajiem un zinātkārajiem

 
Maršruts: Rīga – Jaunpils – Tukums – Apsīši – Rīga

No maija līdz oktobrim

Ekskursija saāksies ar braucienu uz Jaunpils pili, kas atrodas 130 km no Rīgas. Jaunpils lieliski saglabājusi savu sāktnējo izskatu. Šeit jūs veiksiet aizraujošu ceļojumu pagātnē atslēgu turētajas pavadībā vai piedalīsieties teatralizētā ekskursijā „ Vecā mūka stāsti” . Romantiskais ceļojums pagātnē ar brāli  mūku Teodoru, ar jautro Hildu un viduslaiku mūku. Jūs gaida bruņinieku zvērests, mīlas romances, senās baznīcas  un ar 200 – gadīgām iekārtām aprīkoto dzirnavu apmeklējums, vīna pagrabi un iepazīšanās ar labestīgo spoku melnā. Pēc ekskursijas iespēja palutināt sevi ar īstu bruņinieku maltīti. 

  Piedāvājam piedalīties programmā  „ Viduslaiku skola” , kuras  laikā visi varēs paši izkalt monētu, šaut ar loku un arbaletu, sacensties kaujas cirvju mešanā, kā arī piemērīt uz sevis viduslaiku bruņu tērpu un nofotgrafēties ar viduslaiku ieročiem rokās. 

 

 

Pārbrauciens uz Tukumu, kur apmeklēsiet salmu muzeju. Muzejā izstādīti vairak neka 320  eksponātu, kas izgatavoti tikai no siena un salmiem, piemēram, putnu kolekcija, zemnieku sēta, rūķīšu kolekcija, sēņu kolekcija, drakonu kolekcija, pasaku varoņi un citi personāži. Ekskursijas laikā jums pastāstīs kā no siena un salmiem tiek darinati šie unikālie eksponāti. 

 

    Ir iespēja apmeklēt radošo studiju – salmu darbnīcu, kur katrs var izmēgināt savus spēkus priekšmetu izgatavošanā no salmiem. Izgatvotos priekšmetus var ņemt līdzi kā suvenīrus un dāvināt draugiem.

Pēc grupas vēlēšanās var apmeklēt Apsīšu māju, kur jūs uzaicinās apmeklēt mazo mājdzīvnieku sētu. Jūs redzēsiet trušus, poniju, fazānus, zosis, pāvus u.c. mājputnus. Pēc vēlēšanās šo ekskursiju var aizvietot ar alpaku parka apmeklējumu netālu no Talsiem. 
 

Brauciena maksa tiek kalkulēta pēc pieprāsijuma

 Cenā iekļauts:

 

 

- komfortabla autobusa transporta pakalpojumi
- gida – ekskurijas vadītāja pakalpojumi saskaņā ar maršrutu
 
Papildus izdevumi un ekskursiju cenas:

- ekskursija Jaunpilī atslēgu turētajas pavadībā EUR 3 (pieaugušajiem), skolēniem un pensionāriem EUR 2,50
- pusdienas Jaunpils pilī EUR 5
-„ Viduslaiku skola” EUR 4,30 pieaugušajiem, EUR 3,00 skolēniem un pensionāriem
- ekskursija Salmu muzejā EUR 2 (pieaugušajiem), skolēniemun pensionāriem EUR 1,2
- radošā studija Salmu darbnīcā EUR 3
- ieejas biļete Apsīšu mazo dzīvnieku sētā EUR 4 (pieaugušajiem), skolēniemun pensionāriem EUR 3,00
- ieejas biļete alpaku parkā EUR 4 (pieaugušajiem), 10 – 17 gadu pusaudžiem  EUR 3,00; bērniem līdz 10 gadiem EUR 1,50 
 

Grupām, kas piesaka ekskursiju mēnesi iepriekš, piedāvājam patīkamas atlaides.

Cenas uz ieejas biļetēm un ekskursijām spēkā uz 2015.g. sākumu un var mainīties.