Ceļojumi/Aviotūres/

Zem Toskānas saules
02.04. - 10.09.2016

ZEM TOSKĀNAS SAULES 

AUTORA PROGRAMMA NELIELĀM GRUPĀM (8-15 cilvēki)
8 dienas / 7 naktis
IZBRAUKŠANAS DATUMI: 
02.04. - 09.04.2016;       30.04. - 07.04.2016;       27.08. - 03.09.2016;       10.09. - 17.09.2016

Sjēna - Perudža - Sansepoļko - Andžāri - Monterki - Asīze - Gubio - Areco - Kortona - La Verna - Pienca un Montepulčāno

 

1. diena Sestdiena:
Iekārtošanās viesnīcā Sansepoļko. Brīvais laiks. 2. diena Svētdiena:
Brokastis.

09.00 – ekskursija ar kājām Sansepoļkro – Pjēro della Frančeska dzimtene.

Viņa lieliskie freskas darbi, „Augšāmcelšanās” un „Cēlsirdīgā Ma-donna”, glabājas pilsētas muzejā. Pilsētas baznīcās Jūs redzēsiet "Debesbraukšana” Pētera Vanučči (Perudžino) darbi, Rosso Fiorentino, Luki Sinjorelli darbi “Krucifikss” un “Svētā Seja”.

Jūs izbrīnīsieties, ar kādu mīlestību mazā pilsētiņa ( tikai 16 tūkstoši cilvēku), glabā arhitektūras un glezniecības mantojumu. 
Vēlāk brīvais laiks.

13.30 pēc vēlēšanās – ekskursija pa Perudžu (par papildus samaksu -  80 eiro, laiks ceļā 1 stunda). Jūs uzzināsiet, kāpēc Perudžu bieži vien sauc par skupstu pilsētu, un kā tas ir saistīts ar  divu slavenu komersantu- Džovanni Buitoni un Luīzi Spaļjoni.  Etrusku radīšanas laikā atrodas ne tikai muzejos, bet arī uz ielām. “Pazemes” pilsēta ar saviem noslēpumiem un ģimenes nostāstiem. Iesim pa galveno vēsturiskā centra ielu, apbrīnosim XIII gadsimta strūklaku, veidoja Nikolajs un Džovanni Pizano. Katedrāle glabā vienu no lielākajām kristiešu relikvijām – Jaunavas Marijas gredzens.

Brīvais laiks (3 stundas) Jūs varēsiet apmeklēt Umbrjas Nacionālo galeriju, kur glabājas Umbīrijas skolu mākslinieku un skulptūristu kolekcijas no XIII-XVIII gadsimtiem: Perudžino, Benocco Goccolo, Pjēro della Frančeska, Pinturikko Lukki Sinorelli un citi. Atgriešanās viesnīcā.


3. diena Pirmdiena:
Brokastis.

Ekskursija pa Asīzi (Umbrija, laiks ceļā 1 stunda). Šeit piedzima un nomira Svētais Asīzes Francisks.  Mēs dodames augšup pa kalnu , kur atrodas vecās pilsētas daļa un svētās Frančeskas bazilika. Bazilika sākotnēji tika uzcelta, kā viņa - 
Kapliča ,  tajā ir  92  Svētā fotogrāfijas. Iekšā templī ir slavenais cikls, sastāv no 28 freskām Džotto, kā arī Čimabue un Simone Martini freskas.
Iesim pa senlaicīgās glezniecības ielu un nokļūsim uz galveno Asīzes laukumu ar Minervas Romas templi, Cilvēku kapteiņa pils un Prioru pils. 
Turpinājumā brīvais laiks.
Ekskursija pa  Gubio pilsētu (laiks ceļā 1 stunda). Šī pilsētiņa ilgu laiku skaitījās grūti sasniedzamai, tieši tāpēc viņu nodēvēja par  “klusuma mājokli”.
“Divstāvu” pilsēta : vienā līmenī politiskais centrs, otrā - tirdzniecības. No viena līmeņa uz otru mēs dodamies augšpup ar liftu, no kuras paveras brīnišķīgs skats uz Umbriju. Klostera baznīcas laukumu Svētā Frančeska- romas mozaīkaām.  Šeit ir arī “Trako” strūklaka. Tas, kurš trīsreiz apskries apkārt strūklakai, iegūs  “pierādījumu” uz  pergamenta ruļļiem. Pilsētas centrā atrodas Svētā Ubaļdo statuja - kopija Bernini statujas darbam,  oriģināls, kuru nav iespējams saredzēt tuvumā par cik viņš ievietots Svētā Pētera katedrālē, Vatikānā. Kā vēsta leģenda, Ubaļdo palīdzēja iegūt uzvaru kaujā ar Perudžas karaspēku. Pateicīgie elki 1194 gadā ievietoja mocekņa atliekas bazilikā, dod viņam pagodinājumus diendienā. 15. Maijā svin sava patrona vēsturiskās sacīkstes.  Šīs sacīkstes ir interesantas ar to, ka tajās piedalās paši stiprākie pilsētas vīrieši, kuri skrien ar milzīgām “svecēm” – tās ir trīs smagas, kokas konstrukcijas, prizmas formā, kura izmērs ir 10 m  Pilsēta ieguva. Pilsēta ieguva godalgotu  Eiropas slavu par ieguldījumu Eiropas kultūrai un vēsturei.  Turpinājumā brīvais laiks un atgriešanās (laiks ceļā 1 stunda).


4. diena Otrdiena:
Brokastis, brīvais laiks.
Pēc vēlēšanās – ekskursija pa Sjēnu (par papildus samaksu - 80 eiro, iekļaujot ieejas biļetes uz Katedrāli, laiks ceļā 1 stunda 30 minūtes).
Diminikāņu katedrāles apmeklējums ar Svētās Katerīnas relikvijām. Apstāšanās uz pilsētas laukuma, kājām ejošā pastaiga senlaicīgajām ieliņām Via della Sapienca, stāsts par dzīvi Siencas kvartālos, par Palio (zirgu skriešanās sacīkstes), par aristokrātisko ģimeņu tradīcijām un dzīvi, par pilsētas noslēpumiem. Izeja uz centrālo ielu Via Banki do Sopra – viduslaiku svētceļnieks maršruts no centrālās Eiropas uz Romu. Turpinājumā dodamies uz Salimbeni laukumu un iepazīstamies ar pašu vecāko pasaulē banku. Apmeklējam Tolomei laukumu un Sovas kvartālu,Kampo laukums un Nosoroga kvartāls, kur apmeklēsim unikālo Siensas Katedrāli, iepazīsimies ar marmora grīdām,  XVI freskām, Pikkolo-mini bibliotēkā iepazīsimies ar Mikelandželo, Pintrukkio, Donatello, Bernini, Duččo du Buoninseņja, darbiem.
Turpinājumā  4 stundas brīvais laiks, pēc tam atgriešanās viesnīcā. 


5. diena Trešdiena:
Brokastis.

Pēc tam unikālās svētnīcas apmeklējums La verna (laiks ceļā 45 minūtes), kur 1224 gadā Svētais Francisks stigmati –Dieva izvēlētā zīme. Mēs apmeklēsim baznīcas un klosteri nepretenciozu arhitektūru, bet viņā atrodas unikāls epohas veidojums  Andra Della Robja. Svētnīca atrodas uz kalna, mežā, pa kuru mēs veiksim pastaigu, pilnu ar garīgām un mistiskām sajūtām. Turpinājumā brīvais laiks.

Pēc tam brauksim uz Monterki pilsētiņu (laiks ceļā 45 minūtes). Gribētāji varēs apmeklēt muzeju, vienas freskas „Madonna del parto” Pjēro della Frančeska.

Turpinājumā ekskursija pa Andžāri  (laiks ceļā 10 minūtes) – viena no senlaicīgākajām un skaistākajām vietām Itālijā, kur var izbaudīt šaurās ieliņas, mazos pagalmiņus un katrs glabā savu mazo nоslēpumu. Mēs apmeklēsim lieliski saglabājušos vēstures centru.

Pilsētas vēsturi daudzkārt tika pārrakstīta, pēc katra arheoloģiskā atraduma. Tieši ar šo pilsētu ir saistīta vēsture ar freskas Leonardo da Vinči  “Kauja zem Andžāras” izzušanu.

Turpinājumā brīvais laiks un atgriešanās viesnīcā (laiks ceļā 10 minūtes).


6. diena Ceturtdiena:
Brokastis.

Ekskursija pa Areco pilsētu - viena no senākajām Toskānas pilsētām. (laiks ceļā 40 minūtes). Šīs vietas tika apdzīvotas jau naleolīta epohas laikā. Pilsētas nosaukums ir latīņu rakstos un grieķu vēsturnieku avotos, bet par tā nozīmi un izcelsme vēl nav noskaidrota. Baznīcas Svētais Domeniko ir zināma aiz Itālijas robežām, pateicoties šedevram, itāļu gleznotāja Čimabue – “Krucifikss”. Svētā Frančeska baznīca slavena ar freskām Pjēro della Frančeska, “Leģenda par Svēto Krustu”.

Galvenais laukums ar nestandarta konfigurāciju kļuva par filmēšanas laukumu, priekš filmas RobertoBenni “Dzīve ir skaista”.

Šajā pilsētā piedzima, dzīvoja un veidoja Vazari, šeit arī atrodas viņa mājas un muzejs, bet Vazari darbus var redzēt pilsētas mākslas muzejā. Areco piedzima arī Mecenāts, slavens ar savu patronāžu talantīgiem māksliniekiem un poētiem.  Šeit arī ir Poēta Petrarki dzimtene.

Pēc tam brīvais laiks un pusdienas.

Ekskursija pa Kortonu  (laiks ceļā 45 minūtes). Pēc Holivudas gleznas iznākšanas “Zem Toskānas” uz šejieni brauca tūristi no visas pasaules. Maza, senlaicīga pilsētiņa saglabājusi savu nevainīgo šarmu, atrodas 600 metrus virs ielejas Val di Kjana.  No vēsturiskā centra paveras brīnišķīga panorāma ar Traizmeno ezeru. Kortonas muzeji un baznīcas ir bagāti ar slavenu mākslinieku darbiem, bet Etrusku Akadēmija lepojas ar pilsētas noslēpumaino mākslas darbu kolekciju.  Pēc tam brīvais laiks un atgriešanās viesnīcā. 


7. diena Piektdiena:
Brokastis.

Ekskursija pa Piencas un Montepulčāno pilsētām, pēc vēlēšanās (par papildus samaksu – 90 eiro,  laiks ceļā 1 stunda 30 minūtes).

Jūs staigāsiet pa Piencas ielām, ar romantiskiem nosaukumiem : Skupstu iela, Mīlestības iela...

“Nākotnes pilsēta” Itālijā projektēja tikai uz lapas. Bet bija viens mēģinājums īstenot ideju... Ideālu pilsētu iztēlojās un projektēja daudzi: Leons Batista Alberti, Filarete, Lučana Lauranа, dižais Pjero della Frančeska.  Bet tas viss palika projektos.  Akmenī mēģinājums tika taisīts tikai vienreiz. Viņa pārsteidz ar savām miniatūrām.  Izejošie uz galveno katedrāles laukumu un trīs pilis renesanses izmēros. Bet pats laukums – pagalms, gandrīz pagalmiņš . Bet drīz saproti, ka tas ir itāļu epohas akmeņu dārzs.  Priekš prieka un laimes ir intelektuāla jautrība. Tur– nekaunība un nežēlība, bet pie mums ideāla dzīve, ideālā telpā. Tiesa, ne pilnībā sanāca, bet arī nevarēja sanākt. Bet mēģinājums paliks akmenī uz mūžiem, zeltītā smilšakmenī Pienzā.
Pienca ir ne tikai skaista vieta priekš pastaigām, bet arī paradīze priekš siermīļiem, slavenais aitas siers pekorino (pecorino). Siera bodīšu īpašnieks  ar lielu prieku pacienās Jūs ar šo gardumu.

Un atkal jau brīvais laiks, pēc tam pārbrauciens uz pilsētu Montepulčāno. (laiks ceļā 10 minūtes).

Ekskursija pa Montepulčāno - seno etrusku pilsētu. Tā bija pazīstama XII-XIII gadsimtos, kā svarīgs stratēģiskais punkts. Šeit ražo slaveno vīnu Nobile di Montepulčano. Pilsēta nav pakļauta laikam: ielas šauras, no augstajām sienām paveras brīnišķīgs skats uz apkārtni. Milzīgs galvenais laukums Pjacca Grande un Palaccio Kommunake, ir samazināta  florences Palaccio Vekkio kopija. Katedrāles apmeklējums un iepazīšanās ar skolas ikonogrāfisko siensu.

Vēsturiskais centrs Montepulčano ir slavens ar saviem vīna pagrabiem un vāra kalēja darbnīcu (meistara Čezare Macceti  darbi glabājas pie Romas Pāvesta). Pastaiga pa pazemes pilsētu iekļauj sevī vīna pagrabu apmeklējumu  XVI gadsimta , kur Jūs dzirdēsiet stāstu par vīna vēsturi , bezmaksas vīna degustācija Nobile di Montepulčāno.


8. diena Sesdiena:
Brīvais laiks, izbraukšana no viesnīcas līdz 12.00.
Brīvais laiks Sansepoļkro:  šopings fabrikās “Granchio”, “Ingram”, “Soldini”, “Milena”, “Aboca” –  firmas apģērbi un apavi, augstas kvalitātes , pa fabrikas cenām : vīriešu un sieviešu kostīmi, krekli, T-krekli, bikses džemperi no  kokvilnas, lina un vilnas, apavi, somas, siksnas, – “Ferre”, “Roccobarocco”, “Fendi”, “Casadei”; kosmētika “jaunības eliksīrs”, izstrādājumi no ādas un kažokādas.


CEĻOJUMA CENA 830 EUR


Cenā ir iekļauts:
-dzīvošana 4* viesnīcā Sansepoļkro (divvietīgajos numuros) ar brokastīm
-ekskursijas krievu valodā
-pavadījums
-transports visu ekskursiju laikā


Cenā nav iekļauts:
-lidojums
-piemaksa par vienvietīgu numuru - 220 EUR
-ieejas biļetes uz muzejiem (pēc vēlēšanās)
-Sansepoļkro pilsētas muzejs - 8 EUR
-Džordžo Vazari māja-muzejs Areco - 4 EUR


Izvēles ekskursijas (pēc vēlēšanās):
1. ekskursija uz Sjēnu - 80 EUR
2. ekskursija uz Perudžu - 80 EUR
3. ekskursija uz Piencu un Montepūlčano - 90 EUR